Predávajte vaše hand-made výrobky aj v tejto dobe.
Tu je Váš 72 hodinový prístup k reportu, ktorý doteraz nebol zverejnený.

Zistite, prečo sa vám s predajom vašich

hand-made výrobkov nedarí a 
ako predávať aj v tejto "koronovej" dobe.

» » Nemáte špecifické zameranie

Veľa hand-made tvoriliek je veľmi kreatívnych. Raz ponúka háčkované hračky, inokedy mydlá či kvetinové dekorácie.  A s nádejou, že zákazník si hádam niečo vyberie, predávajú na jednom pulte naraz tieto tri odlišné druhy výrobkov.

Prečo je to chyba? Pretože zákazníkpocit, že je na nejakej burze či v obchode so zmiešaným tovarom. Nevidí žiadne špecifikum, unikum a začína mať pocit, že niečo podobné predsa dostať kúpiť aj u „číňana“. A ešte k tomu za lacnejší peniaz.

» » Neviete, kto je váš zákazník

Že predsa všetci? Omyl.

Ak nemáte svojho ideálneho zákazníka pre ktorého vyrábate konkrétny typ výrobku, zaradíte sa do šedého priemeru. 
A o tom hand-made rozhodne nie je. Hand-made je o unikátnosti, nie je to sériová výroba. 

Preto ak sa snažíte vyrábať všetko pre všetkých, neoslovíte nikoho, oberáte sa o energiu, o čas a vyrábate na sklad.

"Mám doma vyrobených veľa výrobkov, predávam ich za lacno, no predávajú sa málo". Tiež si to občas vravíte? Odpoveď je jasná - neviete, kto je váš ideálny zákazník.

Bez zamerania a určenia, pre koho vlastne konkrétne vyrábate neviete totiž ani správne zacieliť marketingovo a používať správne predajné argumenty.  Kým mamičku na materskej oslovia predajné argumenty ako „šetrné k detskej pokožke“ „bezpečné“, u dôchodcov zabodujú skôr argumenty typu „uľaví od bolesti“, „zlepšuje spánok“...


» » Nemáte dobre vypočítanú cenu

Rátate si cenu za vaše výrobky štýlom: materiál a niečo k tomu? V 90% sa oberáte o peniaze.

Ako je to možné? Veľa hand-made tvoriliek totiž nepočíta cenu ako v podniku, kedy akýkoľvek vstup (náklad) musí byť zohľadnený vo výstupe, teda musí na seba zarobiť a aj generovať zisk.

Len tak mimochodom, započítavate si do ceny vašich výrobkov napríklad alikvótnu časť nákladov na elektrinu? Tvoríte si napríklad rezervu pre prípad, že sa vám pokazí rúra na pečenie perníčkov? 

Väčšina hand-made tvoriliek toto nerobí. A snaží sa udržať cenu tak, aby "boli výrobky predajné". Lenže v mnohých prípadoch to končí rovnako: predajom hand-made sa nedá uživiť. Idem sa venovať niečomu inému.

A pritom stačí si len správne vypočítať cenu, zacieliť na konkrétneho zákazníka a venovať sa marketingu. Mnohé hand-made tvorilky totiž len vyrábajú a potom sa snažia predávať. A zabúdajú na dôležitý medzičlánok na ceste k zákazníkovi ako je napríklad budovanie značky.

» » Nemastné-neslané fotografie, ktoré neoslovia

Fotografie vašich výrobkov sú možno zaujímavé pre vás, no zákazníka neoslovia. Často totiž zabúdame (alebo nevieme) fotiť tak, aby bola fotografia zaujímavá pre zákazníka a nie pre nás.

Uvediem jeden príklad. Predávate vaše výrobky na predajných portáloch napr. na Sashe či Fler? Viete, že keď potenciálny zákazník zadá do vyhľadávača napr. výraz "sviečka" zobrazí sa mu často aj veľa malých fotiek so sviečkami vedľa seba?
A čo sa stane ak je váš výrobok na príliš farebnom pozadí? Zákazník vidí farebnú machuľu. A kliká na vedľajší, konkurenčný výrobok, pretože predsa machuľu nechce kupovať. A pritom práve ten váš výrobok by bol presne tým, čo hľadá.

Fotografia je prvý a často jediným predajným argumentom pri predaji on-line. A napriek tomu ju mnohé hand-made tvorilky podceňujú v nádeji, že veď predsa zákazník uvidí krásu a kvalitu výrobku... Garantujem vám, že neuvidí, pretože váš výrobok si ani nevšimne, pretože je odfotený nekvalitne či nezaujímavo.

» » Nedávate o sebe vedieť a nevyužívate silu sociálnych sietí

Že sa dobré výrobky predávajú samé? Nuž, ak máte vybudovanú značku a ste niekoľko rokov na trhu tak áno. To však neplatí pre väčšinu hand-made tvoriliek. A pritom "dávať o sebe vedieť", správna marketingová stratégia a plán sú základom úspechu každého úspešného predaja.

Denne trávite na sociálnych sieťach hodiny. Prečo? Chodíte sa tam baviť? A viete, že sa tam chodia baviť aj vaši zákazníci? Viete ako správne zacieliť na vašich zákazníkov? Akými príspevkami a ako často ich osloviť?  Vedeli ste, že ak viete správne využívať sociálne site, nepotrebujete ani vlastné webové stránky, členské sekcie a viete na nich predávať, dokonca aj bez nákladov na reklamu?

Ak ste dočítali až sem a našli ste sa (pravdepodobne) vo viacerých bodoch a chcete
⇒ s tým niečo spraviť
vedieť predávať vaše hand-made výrobky on-line
⇒ vaše výrobky mať predané ešte škôr ako ich vyrobíte
kliknite na tlačidlo nižšie "Chcem žiť svoj hand-made sen".