Prvá pomoc, keď viazne predaj vašich hand-made výrobkov (dokonca aj keď máte nízke ceny)

Možno sa občas pýtate, čo ešte robiť, aby sa vaše výrobky predávali, čo ešte zákazníkovi ponúknuť, ako nastaviť predaj (hoci viete, že cenu máte v porovnaní s vašimi konkurentmi ozaj nízku)…

Beznádej
Čo robiť, keď viazne predaj mojich hand-made výrobkov?


Milujete výrobu hand-made, viete, koľko času ste venovali výrobe, ale aj tak sa vaše výrobky nepredávajú tak, ako by ste chceli. Často máte pocit, že sa môžete pre zákazníka aj „rozkrájať“, ale predaj sa nie a nie rozbehnúť?

Navyše už nemáte peniaze na nákup materiálu na nového materiálu pre ďalšiu tvorbu.  A máte pocit, že nech robíte čokoľvek, výsledky tomu nezodpovedajú. A namiesto radosti z tvorby pociťujete sklamanie a premýšľate nad tým, že to asi „zabalíte“

Má to všetko ešte nejaký význam?

Že to poznáte veľmi dobre? Nie ste sami. Poďme sa spolu pozrieť na to, čo s tým môžete spraviť hneď teraz. Zamyslite sa nad týmito 5 bodmi a pozrime sa na to, čo ste možno doteraz prehliadali.  

1. Poznáte vášho zákazníka?
Viete, pre koho sú vaše výrobky určené? Ak máte širokú škálu výrobkov a vyrábate tak, že toto by sa hodilo pre toho a možno by sa niekomu mohla páčiť táto červená farba… Tak je to možno práve ten povestný kameň úrazu. Keď vyrábate tak, aby ste zaujali čo najširšie spektrum zákazníkov, tak sa stane presne to, čo sa stať má. Vaše výrobky väčšinou neoslovia nikoho, lebo u hand-made ľudia hľadajú originalitu a nie šedý priemer.

2. Kvalita.
Ak robíte hand-made produkty, ktoré sú náročné na spracovanie a použijete menej kvalitný materiál (lebo cena by už bola privysoká a nikto by to nekúpil), pravdepodobne sa oberáte o zisk a to hneď niekoľko krát. Zákazník, ktorý si chce kúpiť hand-made produkty z kvalitných materiálov (a rád za ne zaplatí aj o niečo vyššiu cenu) nekvalitu rozpozná a váš výrobok nekúpi. A pre zákazníka, ktorý hľadá „niečo obyčajné“ budete ako hand-made výrobca v porovnaní s bežným obchodom väčšinou vždy ten drahší.

Originál je originál. A ako taký má aj svoju hodnotu a s tým súvisiacu cenu. Bodka.

3. Máte dobre nastavenú cenu?
Že čo je to za otázku, že vy máte predsa najlepšie ceny v okolí? Prezradím vám jedno tajomstvo. Nízka cena (hoci aj kvalitných produktov) zákazníkov väčšinou spoľahlivo odradí. Podvedome totiž neveria, že by ozaj kvalitný výrobok stál tak málo. Kvalitné hand-made produkty majú skrátka svoju cenu. Bodka. Buď niekto chce originál a je ochotný zaplatiť, alebo si vystačí s bežným produktom hoci aj z lacných východoázijských trhov.  

4. Prezentovanie výrobkov.
Ak nosíte svoje výrobky na prezentáciu v plastových škatuliach, nakopené na sebe, sami znižujete hodnotu vašich produktov. Výrobky, ktoré sú ozaj cenné, by predsa nikto nenahádzal len tak napríklad do prepraviek určených na skladovanie potravín.

Správne naaranžovanie priláka zákazníka rýchlejšie.

5. Hľadajte príležitosti na prezentáciu, na predaj.
Spravte súťaže na FB, rozprávajte o svojich výrobkoch, „buďte vidieť“. Dajte tombolu na ples (organizátori bývajú radi, ušetríte im čas so zháňaním sponzorských darov). Dohodnite si „babinec“ s kolegyňami, kamarátkami, sesternicami, švagrinami… Zorganizujte svoj mini hand-made kurz, kde si zúčastnení môžu niečo vyrobiť, alebo vyskúšať. Možností je veľa.

Práve ste si prečítali niekoľko z overených predajných trikov z praxe, ako predávať vaše hand-made produkty a zarábať oveľa viac ako predtým.   

Otázka znie: chcete zažiť, aké by bolo…

– mať zákazníkov, ktorí za vaše výrobky radi zaplatia
– viac si užívať tvorbu a neriešiť predaj
– nemať opakovane starosti, za čo nakúpiť ďalší materiál

Spokojní zákazníci, rastúce objednávky a aj suma na konte…

Pripravila som pre vás systém ako postupovať. Tento systém je overený viac ako 10 rokmi predaja hand-made. Ukážem vám, ako si v praxi nastaviť aj váš predaj tak, aby ste konečne mohli žiť svoj hand-made sen. Chcem viac informácií.

Možno to bude znieť ako klišé, ale tento systém úspešnej hand-made tvorilky pomohol už niekoľkým hand-made rozbehnúť ich obchod tak, aby si mohli svoju tvorbu viac užívať a tešiť sa aj z väčších obratov.

Chcete byť medzi nimi aj vy? Začnite stiahnutím pdf grátis tu.
Teším sa na vás na druhej strane 🙂

Anna Harská
Milujem tvorenie a predaj hand-made produktov. A ukážem aj Vám, ako môžete žiť svoj "hand-made" sen. Môj príbeh si môžete prečítať tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.