(Ne)natáčate videá? Toto by ste mali vedieť

Video

Ak vyrábate a propagujete svoje hand-made produkty, bez video-záznamov o vašich produktoch sa dnes už nezaobídete. Ak ste videá doteraz nenatáčali, neviete čo a ako, alebo by ste si radi vaše videá niekde „nanečisto“ uložili, je tento článok určený práve vám.

Michaela Marinková je autorkou Videocvišťa, čo je vlastne uzavretá skupina na facebooku, kde vám Michaela a aj členovia skupiny poradia a môžete si tak vaše videá natrénovať.
Michaela nám poslala video-pozdrav na náš Veľtrh hand-made, kde porozprávala o tom, aké výhody má točenie videí a zároveň vás pozýva do tejto skupiny. Celý záznam si môžete pozrieť kliknutím na „Videocviště“ nižšie.

A prečo by ste sa mali do tejto skupiny pridať?
Naučíte sa:
– ako točiť video
– ako nastaviť svetlo
popredie a pozadie
– ako si vybrať mikrofón, statív
– a veľa ďalších užitočných vecí
Skrátka, pre hand-made tvorilky, ktoré chcú svoje produkty ukázať svetu, sú videá nevyhnutnou súčasťou propagácie. Môžete zverejňovať návody na výrobu, či natočiť určitú časť výroby (čo je často dôležité aj pre zdokumentovanie príbehu vašich výrobkov, pretože často zákazník ani netuší, čo sa za tým skrýva a povie vám, že vaše výrobky sú drahé…).

Dnes sa bez sociálnych sietí nezaobídeme. A obľúbený facebook preferuje videá skôr ako fotografie či písané príspevky, živé vysielania sú úplne v popredí.

Keď začínate, môžete natáčať na záznam. A výsledné zábery môžete zostrihať, zastaviť, alebo jednoducho zahodiť do koša. Avšak obava, najmä keď začínate, je asi vždy a u každého.

Michaela radí: natáčajte každý deň. A nebojte sa natáčať všade. Doma, na záhrade resp. vonku (vyskúšate si iné zvukové kulisy), v kaviarni…

A toto všetko si môžete natrénovať v skupine Videocvište. Je to uzavretá skupina na FB a táto skupina si pomáha navzájom. Môžete sa tu spýtať aj na rôzne technické otázky, ľudia v skupine vám dajú spätnú väzbu čo a ako vylepšiť, skrátka taká pohodová komunita. Začnite. Už len ten prvý krok vám veľmi pomôže a posunie vás ďalej.

Michaela dáva aj konkrétny príklad z praxe. Než začala vysielať, mala 11 sledujúcich. U 28. dielu ich bolo už 214. To všetko behom ani nie jedného mesiaca. Len si predstavte, že by sa takto exponenciálne šírilo povedomie o vás a vašich produktoch a koľko zákazníkov (a samozrejme aj tržieb) by to so sebou prinieslo. Toto všetko vám môže priniesť vysielanie videa do éteru.

A Michaelina osobná výzva na záver: Poďte do toho, natáčajte, prihláste sa do skupiny videocvište, kde je to bezpečné uzavreté miesto pre natáčanie vašich videí.
A tu si môžete stiahnuť podrobný návod, ako sa do skupiny prihlásiť a pripnúť aj svoje videá 🙂

PS: ak by ste sa o točení videa a jeho spracovaní chceli dozvedieť viac, kliknite tu.

Anna Harská
Milujem tvorenie a predaj hand-made produktov. A ukážem aj Vám, ako môžete žiť svoj "hand-made" sen. Môj príbeh si môžete prečítať tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.