Desatoro úspešnej hand-made tvorilky

Ak vyrábate hand-made výrobky len pre zábavu, či „sa tým nepotrebujete živiť“, tak tento článok môžete rovno zatvoriť. Riadky nižšie sú určené hand-made tvorilkám, ktoré sa chcú svojej milovanej činnosti venovať naplno a profesionálne. A tak, aby ich táto kreatívna činnosť vedela aj (u)živiť.

1). Má jasné zameranie vo svojej tvorbe a jej výrobky nesú jej rukopis.

Vie, kto je a čo chce dosiahnuť. Má svoje cieľ a plán, ako ho dosiahne. Ale najmä, vie na čo sa vo svojej tvorbe zameriava a čo je jej špecializáciou.

2). Pozná svojho ideálneho zákazníka, ktorý sa rýchlo stáva jej nadšeným zákazníkom.

Nevyrába všetko pre všetkých. Z konkurencie a z kopírovania si nerobí príliš ťažkú hlavu. Využíva autorské označenia a vie, že kopírované a lacné si pritiahne presne takých zákazníkov – zákazníkov, ktorí chcú všetko lacné a ideálne zadarmo.

3). Má dobre zrátanú cenu, v ktorej má všetky náklady a aj zisk.

Cenu si neurčuje tak, aby predala. Pozná svoj cash-flow. Vie, koľko potrebuje mesačne zarobiť, aby pokryla svoje náklady a tvorila zisk a rezervu.

4). Jej profil na sociálnych sieťach pôsobí profesionálne a dôveryhodne.

Vie, že ak chce aby sa jej výrobky predávali, musí sa za ne postaviť a byť tvárou svojej značky. Neschováva sa za fotografie zvieratiek, kvetiniek či za extrémne umelecké úpravy svojej fotky.

5). Fotografie jej výrobkov sú kvalitné a ostré a majú ten správny náboj, ktorý osloví emócie zákazníka.

Vie, že čas venovaný príprave a nastajlovaniu výrobkov pred fotením je dobre investovaný čas, ktorý sa jej zúročí v rýchlejšom predaji vo vyšších ziskoch.

6). Využíva silu sociálnych sietí a predaja on-line.

Dokáže šikovne využiť účasť na živých akciách pre budovanie značky a nadväzovanie kontaktov a tieto kontakty ďalej udržiavať a rozširovať v on-line svete.

7). Má svoje logo a jednotný štýl.

Má svoje logo a zladený štýl písma a farby a používa ich ujednotené vo všetkej svojej prezentácií. Jej výrobky vrátane balenia a doplnkového tovaru nesú jej logo a „rukopis“. Vie, že toto sú dôležité prvky pre budovanie značky.

8). Vie, že obal nie je nutný náklad.

Obal neberie ako nevyhnutný náklad ale ako šikovnú pridanú hodnotu pre zákazníka, ktorú bude zákazník rád používať ďalej. Obal jej výrobkov podčiarkuje štýl jej ako osobnosti a štýl jej výrobkov (a často si ho zákazník kúpi už kvôli obalu samotnému 🙂 ).

9). Dáva o sebe pravidelne vedieť na sociálnych sieťach.

Využíva silu videa, živých vysielaní a lákavých záberov svojej tvorby. Komunikuje so svojimi fanúšikmi a členmi skupín (=potenciálni zákazníci). Informuje o pripravovanej výrobe, dáva nazrieť do „zákulisia“.

10). Užíva si svoju tvorbu a tvorí s radosťou.

Lebo vie, že energia, ktorú do svoje práce dáva, sa odráža v jej výrobkoch. A vráti sa k nej späť aj so zákazníkmi :-).

Chceš vedieť viac? Pridaj sa do emailového mini-kurzu
7 krokov k úspešnému predaju hand-made produktov.

Anna Harská
Milujem tvorenie a predaj hand-made produktov. A ukážem aj Vám, ako môžete žiť svoj "hand-made" sen. Môj príbeh si môžete prečítať tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.