Premýšľate nad tým, ako stanoviť cenu za vaše hand-made produkty, aby zákazníkov neodradila?

Máte "ľudové" ceny, a hoci sa vaše výrobky predávajú, zíva vaša peňaženka stále prázdnotou?

Anna Harská
Žite svoj hand-made sen

Chceli by ste aj vy vedieť:

ako si stanoviť takú cenu,  ktorá by zákazníkov neodradila
ako mať aj zisk a nielen zarábať na materiál a poplatky
ako mať viac času na tvorbu a nepremýšľať, za čo kúpiť ďalší materiál

Ak sa vaše výrobky predávajú, no napriek tomu riešite každý mesiac otázku financií, máte pravdepodobne zle nastavenú cenu vašich hand-made produktov.

Že sa Vaše výrobky nepredávajú tak rýchlo, ako by ste chceli, hoci ich predávate takmer za cenu nákladov? 

Ako to robia úspešné firmy a predajci, že sa uživia?

Ako je možné, že niekto má 5-násobne vyššie ceny a jeho výrobky idú na dračku, zatiaľ čo vy rozmýšľate, za čo kúpite materiál na ďalšiu objednávku?

Ak sa vaše výrobky predávajú, no napriek tomu riešite každý mesiac otázku financií, máte pravdepodobne zle nastavenú cenu vašich hand-made produktov.

Že sa Vaše výrobky nepredávajú tak rýchlo, ako by ste chceli, hoci ich predávate takmer za cenu nákladov? 

Ako to robia úspešné firmy a predajci, že sa uživia?

Ako je možné, že niekto má 5-násobne vyššie ceny a jeho výrobky idú na dračku, zatiaľ čo vy rozmýšľate, za čo kúpite materiál na ďalšiu objednávku?

Začnite sa živiť predajom svojich hand-made výrobkov hneď teraz

                                                Zarábajte a užívajte si pohodu pri tvorbe. 

♠ Stanovujete cenu u vašich výrobkov tak, aby sa nielen predávali, ale aby ozaj zarábali?  
♠ Počúvate občas "kritiku", že máte vysoké ceny?
♠ Neviete, kam vám "utekajú peniaze", hoci sa vaše výrobky predávajú? 
♠ Ste prekvapení z toho, že výrobky u vašej konkurencie, ktoré sú oveľa drahšie, sa predávajú lepšie ako vaše?
♠ Naháňate sa a snažíte sa, by ste predávali, vychádzate zákazníkovi v ústrety, ale...

...na konci mesiaca zisťujete, že vaša peňaženka a aj účet zívajú prázdnotou? A okrem toho sa vám začínajú množiť zákazníci, ktorí majú stále vyššie požiadavky, no vaše produkty by mali najradšej zadarmo?

♣ Keby ste tak vedeli, ako si nastaviť cenu, aby ste vedeli, čo skutočne zarábať a začali vám nejaké peniaze aj zostávať.
♣ Kde vziať istotu pri tvorbe ceny, aby nebola príliš vysoko, ani príliš nízko?
♣  Čo robiť s rastúcimi požiadavkami zákazníkov, ktorí však neradi platia? 

Chceli by ste poznať nejaké východisko, z ktorého sa dá odraziť pri tvorbe ceny a vedieť už konečne zarábať? Nemotať sa stále v začarovanom kruhu nákladov a poplatkov a nemôcť si dovoliť ani na chvíľu vypnúť a niekam vyraziť, lebo treba nakúpiť ďalší materiál?

Tiež som možno začínala podobne ako vy. Obrovská dávka nadšenia, radosť z tvorenia a nových zákazníkov.  Ceny som chcela mať pre svojich zákazníkov úplne ľudové. Skrátka cena za materiál a niečo málo k tomu. Veď tvorím najmä pre radosť a časom, keď si vybudujem stabilné meno, budú sa mi hrnúť zákazníci. 

A zákazníci prichádzali. A kupovali. Aj nekupovali. Po ani nie roku môjho podnikania s hand-made som sa dostala do peknej finančnej krízy. Nemala som z čoho platiť dane, za čo kupovať materiál, hoci sa moje výrobky stále predávali a bol po nich dopyt. 

Pýtala som sa, ako je to možné, veď makám "od rána do večera", mám zákazníkov, mám obraty. Nechápala som, prečo som stále bez peňazí, hoci obraty boli pekné.   

Premýšľala som, ako to robia iní podnikatelia, firmy, ako sa uživia. Začala som sa viac zaujímať o plánovanie, o tzv. budget. A začala som zisťovať, že si budem musieť spraviť poriadok vo financiách. Začať ich presne rátať. Položku po položke zapisovať a sledovať. Účtovníctvo ma nikdy nebavilo, ale začínalo mi byť jasné, že práve v počítaní nákladov bude skrytá odpoveď na moju otázku, prečo nezarábam, hoci mám obraty. 

Hoci som mala pekné obraty, išla som do mínusu. A poriadne veľkého. 

Začala som zisťovať, že obraty nie sú dobrým ukazovateľom pre vývoj môjho podnikania predaja hand-made.  A tak som pátrala po možnostiach. A postupne som začala objavovať chyby, ktoré som pri stanovovaní ceny robila. Že v cene, ak sa chcem predajom svojich hand-made živiť, musí byť zarátane oveľa viac ako len materiál + niečo naviac.

A veru ma poriadne prekvapilo, keď som postupne dochádzala na to, čo všetko do ceny musím zahrnúť. Že sú to často také veci, ktoré by mi ani na druhý pohľad vôbec nenapadli.
Dnes už viem, ako stanoviť cenu za svoje hand-made výrobky. A viem ju aj ustáť, t.j. obhájiť si ju. Minimálne sa ma nedotkne, ak niekto zahlási, že sú moje výrobky drahé. Viem to ustáť, lebo viem, že je v cene zahrnuté všetko potrebné k tomu, aby som vedela existovať ďalej a vedela svojimi výrobkami robiť radosť zákazníkom, ktorí hand-made milujú a vedia ho aj oceniť. 

Zistite aj vy, čo všetko by ste mali do ceny vašich výrobkov zahrnúť, aby ste nezarábali len na náklady. Ba čo horšie, aby ste nešli do mínusu, do straty. Áno, aj to sa vám môže stať, keď si stanovíte nesprávnu cenu, a často, hoci predávate, ste na tom horšie, ako keby ste sedeli doma so založenými rukami.

PREDSTAVTE SI...

  • Ako by ste sa cítili, keby ste nemuseli stále premýšľať nad tým, za čo kúpite materiál na ďalšiu tvorbu?
  • Aké by to bolo, ak by ste mali takých zákazníkov, ktorí sú z vašich výrobkov nadšení?
  • Koľko by ste ušetrili energie, ak by ste nemuseli vašich zákazníkov presviedčať o tom, že vaše výrobky sú kvalitné a originálne?
  • Koľko by ste ušetrili času a financií, ak by ste vedeli, ako vaše výrobky majú takú cenu, akú si zaslúžia?
  • Aký by to bol skvelý pocit z toho, že sa viete uživiť tým, čo vás baví a ešte máte aj voľný čas pre seba, priateľov, či vašu rodinu?

Možno sa vám nezdá, že by vám správne stanovená cena mohla priniesť toľko benefitov, no moje skúsenosti z viac ako 10-ročnej praxe hovoria jasnou rečou.

» Malý, ale informáciami nabitý e-book, ktorý vám odhalí prekvapujúce informácie o cenotvorbe

» Odhalí, kam vám utekajú peniaze, hoci predávate

» Viac ako 10-ročné skúsenosti z predaja hand-made na jednom mieste

» Zistíte, že sa dá stanoviť taká cena, ktorá vám pritiahne tých správnych zákazníkov

» Skrátite si cestu pokusov a omylov

» Dozviete sa, čo všetko musíte do ceny zarátať aby ste sa nedostávali do mínusu, a zarábali

» Urýchli cestu k vášmu vysnívanému životu hand-made tvorilky

Čo v tomto e-booku ako na cenotvorbu nájdete? 

Koncentrované informácie z viac ako desaťročnej praxe na 20 stranách:
- spoznáte všetky náklady, ktoré s výrobou vašich hand-made produktov máte
- naučíte sa, ako si správne vyrátať cenu tak, aby ste ozaj zarábali
- ako dať vašim produktom pridanú hodnotu bez extra nákladov
- ako si vďaka cene pritiahnuť tých správnych zákazníkov
- ako predávať menej, ale zarábať viac 

Na Veľtrhu hand-made som v tombole vyhrala hlavnú cenu, ktorou bol tento e-book. Knihu napísala ANKA-korálka, majiteľka môjho obľúbeného obchodíku KORÁLKÁREŇ. Kniha je rozdelená na pár blokov, ktoré zaujímavou a pútavou formou pomáhajú charakterizovať a ujednotiť si pojmy z oblasti predaja hand-made výrobkov, prečo je dôležité poznať svojho cieľového zákazníka a ako si vlastne stanoviť ceny svojich hand-made výrobkov. Veľmi zaujímavé a zároveň kľúčové je rozdelenie si nákladov, pretože väčšina z nás si stanoví cenu len z nákladov na materiál a času na výrobe stráveného. Sama som zostala prekvapená, koľko nákladov som do ceny nikdy nezarátala. V knihe sú použité príklady zo života, a popis chýb, ktoré niektorí máme za sebou a niektorých ešte len čakajú. Preto verím, že táto kniha pomôže všetkým, ktorí s hand-made predajom začínajú, ale aj tým, ktorí sa v cenotvorbe potrebujú utvrdiť. Štýl, ktorým Anka-korálka píše je veľmi pútavý a inšpiratívny, kniha dokáže nielen poučiť a naučiť, ale aj podporiť a pochváliť, čo sa určite každému veľmi dobre číta. Ja sa už teraz teším na pokračovanie v hand-made témach a ďalšie Ankine rady.
tvorilka Jaska (Jaska´s handmade)
Anka, e-book máš napísaný veľmi, veľmi dobre, stručne, zrozumiteľne, ľudsky, ide z toho úprimný záujem podať skúsenosti ďalej, ale je tam cítiť aj tvoja profesionalita a veľké skúsenosti v danej branži. I like 🙂
Patrícia Krchňavámajiteľka Women`s support in finance, kouč, speaker

PREČO JE CENA LEN 19,90 eur?

Lebo keď vidím šikovné hand-made tvorilky, ktoré sa namiesto radosti z predaja svojich výrobkov trápia a uvažujú nad tým, že ich tvorba nemá význam, vždy ma to veľmi zamrzí. A vidím v nich seba spred viac ako 10-rokmi a vidím tie isté chyby, ktoré som robila ja. A preto, že keď som tento e-book napísala, bola som sama prekvapená, čo všetko treba do ceny zahrnúť, aby bol predaj ozaj úspešný. A chcem, aby sa čo najviac hand-made tvoriliek dozvedelo, o čom je cena za hand-made.
A mohli čo najskôr začať žiť svoj hand-made sen.

TÁTO CENA JE VŠAK OBMEDZENÁ

Akcia je to, čo odlišuje neúspešných od úspešných.
Objednajte si e-book teraz za túto zvýhodnenú cenu a začnite žiť svoj hand-made sen ešte dnes.

(Nič neriskujete. Ak vám informácie v hand-booku nepomôžu, peniaze vám bez otázok vrátim)